ترمیم فاصله دندانی

ترمیم فاصله دندانی : افرادی که دندان های جلویشان از هم دیگر فاصله دارند اکثرا از نداشتن لبخندی زیبا رنج می برند برای مرتب کردن و اصلاح فاصله ی دندانی به کلنیک دندانپزشکی دنتیست مراجعه می کنند و دندانپزشک با روش دیاستم فاصله ی بین دندان ها را می بندد.

فاصله دندانی

فاصله دندانی

 درمان و ترمیم فاصله دندانی

یکی از نکته های بسیار مهمی که در زیبایی چهره بسیار مهم است زیباییی لبخند است. در یک جمله تعریف از لبخند زیبا بدون تفاوت های سلیقه ای افراد را می توان در سفید بودن و مرتب بودن دندان می شود. شک نداریم که لبخند بدون دندان زیبایی ندارد. فرم فک و دندان در راضی سازی شما از لبخندتان بسیار تاثیر دارد.

بعضی اوقات افراد ایراد هایی در دندان های خود میبینند که نمی دانند مشکل از کجاست…. فاصله دندانی مهمترین مشکلی است که باعث نداشتن لبخند زیبا است . به وسیله ی درمان فاصله دندانی و طراحی لبخند می توان لبخندی زیبا را تجربه کرد.

آیا دندان هایم باید سفید شود؟ دندان هایم مرتب نیست؟ باید برای درمان تناسب دندان هام اقدام کنم؟ ذرمان فاصله دندانی چگونه انجام می گیرد ؟ این سوالات و سوالات دیگر ممکن است شما را ساعت ها جلو آینه به فکر فرو ببرد تا مشکل را پیدا کنید، ولی شاید اصلا مشکل این ها نباشد شاید فقط فاصله بین دو دندان جلویی شما لبخندتان را زیبا جلو نمی دهد، شاید هم فکر می کنید ارثی است و نمی توانید برای فاصله دندانی  راه حلی پیدا کنید اما ما در این مقاله می خواهیم پاسخ این سوالات شما را به صورت کامل بدهیم.

فاصله دندانی چیست؟

به طور معمول و طبیعی باید فاصله بین دندان شما در حدی باشد که فقط یک نخ دندان از بین آن رد شود. در بعضی افرد این فاصله  دندانی بیشتر است و شاید به حدود یک سانتی متر هم برسد این موارد به دلیل تداخل در ژن ها پیش می آید یعنی برای مثل ژن داشتن فکی بزرگ را از یکی از والدین به ارث می برید و ژن داشتن دندان های ریز را از یک دیگر و در نتیجه دندان های شما با فاصله زیادی ایجاد می شود. بیماری های لثه ای و نداشتن دندان های انتهایی هم می تواند باعث این موارد بشود.

یکی از روش های ترمیم فاصله دندانی لمینیت دندان  است.

لمینیت یا ونیر های کامپوزیتی

در ترمیم فاصله دندانی به روش لمینت دندان شما یک تراش بسیار کم می خورد که این کار در مطب صورت می گیرد از دندان های تراش خورده قالب گیری می شود و برای لابراتوار ارسال می گردد تا پوششی چینی به وسیله دستگاه های مخصوص این کار ساخته شود و در انتها به دندان های شما چسبانده می شود.

در این روش دندانپزشکی زیبایی از هم رنگ کردن دندان ها از مواد ترمیم دندان ها استفاده می شود، که می توانیم فاصله بین دندان ها را بپوشانیم. نکته بسیار مهم در این روش درمان این است که اگر از کامپوزیت راضی نباشید می توانید به راحتی آن را بردارید یا یک طرح جدید بزنید. در این روش باید شما بهداشت دهان خود رعایت کنید در غیر این صورت باعث شکست لمینیت می شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *